WTB Proterra Tough i30 Wheel Rear 29'' / 622 Holes: 32 12mm TA 148mm Disc IS 6-bolt SRAM XD-R
WTB Proterra Tough i30 Wheel Rear 29'' / 622 Holes: 32 12mm TA 148mm Disc IS 6-bolt SRAM XD-R
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $351.95
-65%$351.95
$123.18
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |













