Vittoria Barzo XC Trail G2.0 Tire TLR/TNT 27.5x2.6 An/Bk
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo XC Trail |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.6" |
| Casing | Reinforced Nylon |
| TPI | 100 |
| Compound | 4C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Anthracite/Black |
| Weight | 825g |
| Tire Size | 2.6 |
$79.99
Vittoria Barzo XC Trail G2.0 Tire TLR/TNT 27.5x2.6 An/Bk—
$79.99

Description
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo XC Trail |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.6" |
| Casing | Reinforced Nylon |
| TPI | 100 |
| Compound | 4C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Anthracite/Black |
| Weight | 825g |
| Tire Size | 2.6 |














