Velo Orange 1-Speed Crankset - 170mm 42t Square Taper JIS Spindle Interface Polished Aluminum
Velo Orange 1-Speed Crankset - 170mm 42t Square Taper JIS Spindle Interface Polished Aluminum
| Color | Silver |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Silver |
| keyword search | Velo Orange Single Ring |
| Size | 170Mm |
Original: $185.00
-65%$185.00
$64.75
Description
| Color | Silver |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Silver |
| keyword search | Velo Orange Single Ring |
| Size | 170Mm |






















