Tubolito Tubo CX/Gravel All Tube - 700 x 32-50mm 42mm Presta Valve Orange
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 40 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
Original: $29.95
-65%$29.95
$10.48

Description
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 40 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |

















