Teravail Standard Tube - 29 x 2 - 2.4 48mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 221 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 29 x 2 - 2.4 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 221 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 29 x 2 - 2.4 |














