SunRingle MTX-33 29" Disc Rim 36h - Black
- Wide extruded aluminum with sleeved seam, reinforced spoke face and eyelets
| Model | MTX-33 |
| Size | 29" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 24.1mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 597mm |
| Color | Black |
| Weight | 762g |
| Hole Count | 36H |
$26.95
Original: $76.99
-65%SunRingle MTX-33 29" Disc Rim 36h - Black—
$76.99
$26.95
Description
- Wide extruded aluminum with sleeved seam, reinforced spoke face and eyelets
| Model | MTX-33 |
| Size | 29" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 24.1mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 597mm |
| Color | Black |
| Weight | 762g |
| Hole Count | 36H |












