SunRingle Duroc 40 EX 27.5" Rear Wheel (XD/MS) 148x12 Blk
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 36 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $329.99
-65%$329.99
$115.50


Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 36 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |













