Stan's Crest MK4 Rear Wheel - 27.5 12 x 142mm 6-Bolt HG11 MTN Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $527.00
-65%$527.00
$184.45
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |













