Stan's Arch S2 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt HG11 32H
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $325.00
-65%$325.00
$113.75



Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |














