SRAM SX Eagle PowerSpline12sp Crank 32t 165 CL52 Blk
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 3 Bolt |
| Speed | 11/12 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Crankset Material | Aluminum |
| BB Inclusion | No |
| Drivetrain Spacing | Boost |
| Chainline | 52mm |
| Interface | Power Spline |
| Teeth | 32 |
| Crank Arm Length | 165mm |
| Primary Color | Black |
Original: $80.00
-65%$80.00
$28.00
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 3 Bolt |
| Speed | 11/12 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Crankset Material | Aluminum |
| BB Inclusion | No |
| Drivetrain Spacing | Boost |
| Chainline | 52mm |
| Interface | Power Spline |
| Teeth | 32 |
| Crank Arm Length | 165mm |
| Primary Color | Black |


















