SRAM Rival D1 2x Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: 107 46/33 DUB 170mm Black Road Disc
SRAM Rival D1 2x Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: 107 46/33 DUB 170mm Black Road Disc
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Defined Color | Black |
| Rings | 46/33 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | 107 |
| Number of Chainrings | Double |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Crank Length (mm) | 170 |
| keyword search | Rival AXS |
Original: $155.00
-65%$155.00
$54.25
Description
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Defined Color | Black |
| Rings | 46/33 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | 107 |
| Number of Chainrings | Double |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Crank Length (mm) | 170 |
| keyword search | Rival AXS |






















