SRAM Rival 22 Crankset - 175mm 11-Speed 52/36t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Rings | 36/52 |
| Rings | 52/36 |
| Defined Color | Black |
| Spindle Interface Type | BB30/PF30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Chainring BCD | 110 |
| Crank Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Crank Length (mm) | 175 |
Original: $215.00
-65%$215.00
$75.25
Description
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Rings | 36/52 |
| Rings | 52/36 |
| Defined Color | Black |
| Spindle Interface Type | BB30/PF30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Chainring BCD | 110 |
| Crank Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Crank Length (mm) | 175 |















