SRAM Rival 1 Crankset - 172.5mm 10/11-Speed 50t 110 BCD GXP Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 50 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
Original: $184.00
-65%$184.00
$64.40
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 50 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |















