SRAM Rival D1 Wide 1x Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm 46 DUB 175mm Black Road Disc
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Defined Color | Black |
| Rings | 46 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Number of Chainrings | Single |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Gravel |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Crank Length (mm) | 175 |
| keyword search | Rival AXS |
Original: $155.00
-65%$155.00
$54.25
Description
- TECH SPECS
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Defined Color | Black |
| Rings | 46 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Number of Chainrings | Single |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Gravel |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Crank Length (mm) | 175 |
| keyword search | Rival AXS |






















