SRAM Force D2 1x Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 40 DUB 167.5mm Black Road Disc
SRAM Force D2 1x Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 40 DUB 167.5mm Black Road Disc
- TECH SPECS
| Crank Arm Length | 167.5mm |
| Crankset Material | Carbon |
| BB Inclusion | No |
| Pedals Thread | 9/16 |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| Teeth | 40 |
| Chainline | 45mm |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
Original: $305.00
-65%$305.00
$106.75
Description
- TECH SPECS
| Crank Arm Length | 167.5mm |
| Crankset Material | Carbon |
| BB Inclusion | No |
| Pedals Thread | 9/16 |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| Teeth | 40 |
| Chainline | 45mm |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |






















