SRAM Force 22 Crankset - 165mm 11-Speed 50/34t 110 BCD GXP Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Number of Chainrings | Double |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 34/50 |
| Rings | 50/34 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
| Weight | 688 |
Original: $315.00
-65%$315.00
$110.25
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Number of Chainrings | Double |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 34/50 |
| Rings | 50/34 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
| Weight | 688 |















