Soma Curved MTB Disc Fork 26" 1-1/8" Black
- Tange Infinity CrMo steel unicrown fork for 26" MTB wheels
- Suspension corrected for 80mm travel 26" frames, 43mm rake
| Model | Curved MTB |
| Wheel Size | 26" |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 43mm |
| Axle | Crown-440mm |
| Brake Mount | Disc Only (IS) |
| Dropout | 9x100mm QR |
| Weight | 1225g |
| Color | Black |
| Tire Size | 26" |
Original: $179.99
-65%$179.99
$63.00
Description
- Tange Infinity CrMo steel unicrown fork for 26" MTB wheels
- Suspension corrected for 80mm travel 26" frames, 43mm rake
| Model | Curved MTB |
| Wheel Size | 26" |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 43mm |
| Axle | Crown-440mm |
| Brake Mount | Disc Only (IS) |
| Dropout | 9x100mm QR |
| Weight | 1225g |
| Color | Black |
| Tire Size | 26" |













