Shimano Tiagra FC-4700 Crankset - 175mm 10-Speed 48/34t 110 Asymmetric BCD Hollowtech II Spindle Interface Gray
Shimano Tiagra FC-4700 Crankset - 175mm 10-Speed 48/34t 110 Asymmetric BCD Hollowtech II Spindle Interface Gray
- TECH SPECS
| Color | Gray |
| Rings | 48/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Gray |
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50
Description
- TECH SPECS
| Color | Gray |
| Rings | 48/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Gray |











