Schwalbe Racing Ralph Addix Tire 27.5''x2.25 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy 67TPI Black
Schwalbe Racing Ralph Addix Tire 27.5''x2.25 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy 67TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |





















