Schwalbe Big Betty Tire - 27.5 x 2.4" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Trail
Schwalbe Big Betty Tire - 27.5 x 2.4" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Trail
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |





















