Salsa Confluence Drop Bar Cues 10 eBike - 700c Aluminum Midnight Blue 49cm
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Throttle | No |
| TT (Effective) | 502 |
| Brake Type | Disc |
| Removable Battery | No |
| Battery Power (Wh) | 237 |
| Battery Power (V) | 36 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Lights Included | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Drive Type | Hub-Drive |
| Ebike Class | 1 |
| Charger Included | Yes |
| Color | Midnight Blue |
| Battery | Li-Ion |
| Assist Levels | 3 |
| Motor Torque (Nm) | 45 |
| Charge Time (h) | 3.5 |
| Gross Payload (Lbs) | 350 |
| Mfg Size | 49 |
| Assist Speed (Mph) | 20 |
| Walk Assist | Yes |
| Platform | Confluence |
| Wheel Size | 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Blue |
Original: $3,499.00
-65%$3,499.00
$1,224.65
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Throttle | No |
| TT (Effective) | 502 |
| Brake Type | Disc |
| Removable Battery | No |
| Battery Power (Wh) | 237 |
| Battery Power (V) | 36 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Lights Included | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Drive Type | Hub-Drive |
| Ebike Class | 1 |
| Charger Included | Yes |
| Color | Midnight Blue |
| Battery | Li-Ion |
| Assist Levels | 3 |
| Motor Torque (Nm) | 45 |
| Charge Time (h) | 3.5 |
| Gross Payload (Lbs) | 350 |
| Mfg Size | 49 |
| Assist Speed (Mph) | 20 |
| Walk Assist | Yes |
| Platform | Confluence |
| Wheel Size | 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Blue |






















