RockShox Reba Gold Taper 29" Remote 15x110 130mm Black
- XC tuned Isolator RL damper with 2-position remote compression adjustment and external rebound adjustment
- Features a highly tunable DebonAir air spring and a sleek 35mm straight wall aluminum chassis
- Includes short bolt-on fender
- Compatible with TwistLoc and OneLoc remotes (sold separately)
- 180mm minimum/200mm maximum rotor size, 81mm maximum tire width
| Model | Reba Gold Remote |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 130mm |
| Spring Type | DebonAir |
| Brake Mount | Disc Only (PM-180) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Weight | - |
| Color | Black |
$549.00
RockShox Reba Gold Taper 29" Remote 15x110 130mm Black—
$549.00

Description
- XC tuned Isolator RL damper with 2-position remote compression adjustment and external rebound adjustment
- Features a highly tunable DebonAir air spring and a sleek 35mm straight wall aluminum chassis
- Includes short bolt-on fender
- Compatible with TwistLoc and OneLoc remotes (sold separately)
- 180mm minimum/200mm maximum rotor size, 81mm maximum tire width
| Model | Reba Gold Remote |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 130mm |
| Spring Type | DebonAir |
| Brake Mount | Disc Only (PM-180) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Weight | - |
| Color | Black |














