Ritchey WCS Headset Upper Cartridge 15mmTopCap ZS44/28.
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Upper |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 |
| Stack | 15mm |
| Upper/Lower | Upper |
| Color | Black |
| Weight | 49g |
| Type | Upper |
| S H I S | ZS44/28.6 |
| Stack Height | 15Mm |
Original: $54.95
-65%$54.95
$19.23
Description
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Upper |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 |
| Stack | 15mm |
| Upper/Lower | Upper |
| Color | Black |
| Weight | 49g |
| Type | Upper |
| S H I S | ZS44/28.6 |
| Stack Height | 15Mm |














