Reverse Lukas Knopf Bar (31.8) 25mm/770mm Black/White
- Double butted 7075-T6 aluminum bar, designed and tested by Reverse Team Rider Lukas Knopf
- Inscribed with his mantra “life is short - stunt it”
- Includes cutting lines and stem alignment guide marks
| Model | Lukas Knopf |
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 770mm |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black/White |
| Weight | 295g |
Original: $86.99
-65%$86.99
$30.45
Description
- Double butted 7075-T6 aluminum bar, designed and tested by Reverse Team Rider Lukas Knopf
- Inscribed with his mantra “life is short - stunt it”
- Includes cutting lines and stem alignment guide marks
| Model | Lukas Knopf |
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 770mm |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black/White |
| Weight | 295g |














