Reserve Wheels Reserve 30 XC SL Wheelset - 29" 15 x 110/12 x 148 Center-Lock XD/MS Carbon DT180 SP
Reserve Wheels Reserve 30 XC SL Wheelset - 29" 15 x 110/12 x 148 Center-Lock XD/MS Carbon DT180 SP
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $2,499.00
-65%$2,499.00
$874.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














