Marzocchi Bomber 58 Fork 27.5" 51r 203mm Grip 20x110
- Affordable dual crown downhill fork with huge 40mm stanchions
- Indexed Grip damper with no-fuss adjustment for compression and rebound
- Air spring for progressive stroke on the big hits
- Bolt-on 20x110mm non-Boost thru-axle
| Model | Bomber 58 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 51mm |
| Travel | 203mm |
| Spring Type | Float Air |
| Brake Mount | Disc Only (PM) |
| Dropout | 20x110mm Non-Boost |
| Weight | - |
| Color | Shiny Black |
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65
Description
- Affordable dual crown downhill fork with huge 40mm stanchions
- Indexed Grip damper with no-fuss adjustment for compression and rebound
- Air spring for progressive stroke on the big hits
- Bolt-on 20x110mm non-Boost thru-axle
| Model | Bomber 58 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 51mm |
| Travel | 203mm |
| Spring Type | Float Air |
| Brake Mount | Disc Only (PM) |
| Dropout | 20x110mm Non-Boost |
| Weight | - |
| Color | Shiny Black |











