Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi
Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi. Kenda Krusade is built to withstand all-mountain conditions.Perfect combination of speed and handling
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 101 |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Type | Clincher |
$73.95
Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi—
$73.95

Description
Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi. Kenda Krusade is built to withstand all-mountain conditions.Perfect combination of speed and handling
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 101 |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Type | Clincher |













