Kenda Juggernaut Sport Tire - 26 x 4.8 Clincher Wire Black 60tpi
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1734 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 122 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4.80 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $65.00
-65%$65.00
$22.75
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1734 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 122 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4.80 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |














