Industry Nine AR25 Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG 11
- TECH SPECS
| Rear Axle | 10mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21.5 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $710.00
-65%$710.00
$248.50
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 10mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21.5 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |













