Eclat Vapour 20''x2.25 Wire Clincher Anti-Puncture Layer 60TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| PSI | 100 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |
Original: $38.99
-65%$38.99
$13.65
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| PSI | 100 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |













