Easton EC70 AX Carbon Disc Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG 11 BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $716.99
-65%$716.99
$250.95
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














