DT Swiss EX 1700 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm Boost 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Original: $484.19
-65%$484.19
$169.47
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |













