Cinelli 64 Giro D'Italia Alloy Bar Silver (26.0) - 40cm
- Classic Cinelli Road bars with a milky silver anodized finish
- 6061 T6 aluminum alloy construction with center sizing sleeve
- 290 grams @ 40cm: all measurements are center-to-center
| Model | 64 Giro D'Italia |
| Clamp | 26.0mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 146mm |
| Reach | 78mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | 270g |
Original: $99.00
-65%$99.00
$34.65
Description
- Classic Cinelli Road bars with a milky silver anodized finish
- 6061 T6 aluminum alloy construction with center sizing sleeve
- 290 grams @ 40cm: all measurements are center-to-center
| Model | 64 Giro D'Italia |
| Clamp | 26.0mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 146mm |
| Reach | 78mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | 270g |














