Bike Yoke Barmate Al7050 Riser Bar 35mm Clamp 65mm Stack Blk
- Made of AI7050 aluminum for comfort and durability
- Features 9 deg backsweep and 6 deg upsweep
| Model | Barmate |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Rise | 40mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 6 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 325g |
| Bar Type | Riser Bar |
| Stack Height | 65Mm |
Original: $89.00
-65%$89.00
$31.15
Description
- Made of AI7050 aluminum for comfort and durability
- Features 9 deg backsweep and 6 deg upsweep
| Model | Barmate |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Rise | 40mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 6 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 325g |
| Bar Type | Riser Bar |
| Stack Height | 65Mm |














