Beady Thorn Resistant Tube 700x28-38 SV 40mm 20/count
- Thorn resistant tough, DH-use compatible 1.6mm thick butyl tube
- Individually boxed for store display with easy identification size/valve graphics
| Model | Thorn Resistant |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 28-38mm |
| Valve | Schrader |
| Length | 40mm |
| Package | 20/Count |
| Valve Type | Schrader |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00
Description
- Thorn resistant tough, DH-use compatible 1.6mm thick butyl tube
- Individually boxed for store display with easy identification size/valve graphics
| Model | Thorn Resistant |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 28-38mm |
| Valve | Schrader |
| Length | 40mm |
| Package | 20/Count |
| Valve Type | Schrader |














